TURLAR \ Yurt Dışı Turları
N I C E TURU
  18.12.2013 - 13:07  | 

 

N I C E
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile 4 Gece 5 Gün
1.Gün    İSTANBUL – NICE
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali 06.45’de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın ….. sefer sayılı ile saat 08.30’te Nice’e hareket. Yerel saat 10.50’de varış. Daha sonra alanda bekleyen özel otobüslerimiz şehir turu için hareket. Görülecek yerler arasında; Ünlü yürüyüş caddesi La PromenadedesAnglais bulunmaktadır. Akşam yemeği sonrası otele transfer ve odaların alınması. Geceleme otelinizde.
 2.Gün     NICE
Kahvaltı sonrası tam gün Menton-Sanremo-Dolceaqua turu. Sabah saatlerinde Nice`den hareket edilip muhtesemanzarali bir yoldan Mentonsehrinevaracaksiniz.MentonCoteD`Azur`unItalya`ya en yakinsehridir.Limonbayrami ile ünlü sehir Jean Cocteau ve Jean Marais gibi Fransa`nin unlu simalarini kendine hayran birakmis,eskisehri,darsokaklari ve yat limaniylasizede kendini kolayca sevdirecektir..Daha sonra otoyoldan Sanremo`ya hareket edilecek,muzik festivali ile unlu sehirdeogleyemegi ve alisverisicin yeterli zamaninizolacaktir. Fransa`ya donerkenDolceAqua`ya uğrayacağız. DolceAqua unlu ressam ClaudeMonet`nin hayran olup tablosusucizdigi,zamana meydan okuyan ve hala ortacagozelliklerinikoruyabilmis,unlu Amiral AndreaDorya`nin (Barboros Hayrettin Pasa`nin bozguna ugrattigi) dogupbuyudugusehirdir. Aksam saatlerinde Nice`e dönüyoruz..
 
 3.GÜN        NICE
Kahvaltı sonrası Cannes & St. Paul de Vence düzenlenecektir. Azur Alpleri arasındaki muhteşem doğada yolculuk ederek, Cannes’a varacak, otobüsümüz ile panoramik olarak Festivaller Sarayı, Croisette gibi bölgeleri görüp, Cannes’da serbest zaman. Daha sonra, St. Paul de Vence’a geçeceğiz. Kayalar üzerinde hakim bir tepede bulunan bu antik kent, birçok yazar, şair, ressam ve sanatçıya ev sahipliği yapmaktadır. Daracık tarihi sokakları, küçük mağazaları ve hediyelik eşya satan dükkanları ile bu şirin kasaba beğeninizi kazanacaktır. Öğleden sonra Nice’e dönüş. Geceleme otelimizde.

4.GÜN        NICE

Kahvaltı sonrası Monaco & Monte Carlo turu. Rehberinizce bildirilecek olan öğle saatlerinde, Nice ile Monaco arasında, Coted’Azur’un en güzel bölümü kabul edilen Fransız Riviera’sında, muhteşem doğa manzaraları arasındaki otobüs yolculuğu sırasında mola vererek, bu güzellikleri fotoğraflayacak ve sırası ile,Villefranche, Eze Village, Saint Jean-CapFerrat, Beaulieu, CapD’ail gibi ünlülerin oturduğu sahil kasabalarından geçeceğiz. Zaman olduğu takdirde, Eze kasabasında bir yerel parfüm fabrikasını da ziyaret edebilir, üretim hakkında bilgi alıp, bölgeye has sabun, parfüm vb. alışveriş yapılabiliriz. Daha sonra, sembolik bir ülke olan Monaco’ya devam edeceğiz. Otobüsten indikten sonra, kayalar üzerine inşa edilmiş Saray bölgesine, kayaların içlerine oyulmuş yürüyen merdivenler ve asansörler ile yukarı çıkacak, burada Monaco Lisesi’ni, 1. Albert Müzesini, Kraliyet bahçelerini ve Saray bahçesini gezeceğiz. Daha sonra, başka bir bölgede yer alan, Monaco’nun başkenti Monte Carlo’ya, Casino Meydanı’na gideceğiz. Son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda, ister bir Café’ye oturup vakit geçirebilir, isterseniz meydanın en merkezi yerinde yer alan Amerikan Oyunları Salonunda şansınızı deneyebilirsiniz. Bu kumarhaneye giriş ücretsiz olup, belli bir miktarda fiş alma ve oynama zorunluluğu yoktur. Trafiğin durumuna göre, yine dönüş yolu üzerinde değişik manzaralarla seyahat ederek, akşam saatlerinde Nice’e döneceğiz.   
    
5.GÜN        NICE-İSTANBUL

Kahvaltı sonrası serbest gün. Bildirilen saatte otelden alınarak havalimanına transfer ve İstanbul uçuşu.
 
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak biletleri. Havaalanı-otel-havaalanı arası transferler. Programda belirtilen gezi ve hizmetler, 4* kategori otelde oda kahvaltı konaklama, Havalimanı vergileri. Zorunlu sigorta (65 yaş üstü ekstra 15 €). Akşam yemekleri. Programda belirtilen geziler.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL), vize ücretleri (130€  yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır), yerel vergiler, programda belirtilmeyen yemekler, Yemeklerde alınacak içecekler, müze girişleri, bahşişler ve diğer kişisel masraflar.                  
 
 
 
Vize için gerekli evraklar:
 
EN AZ 1 YIL GECERLI PASAPORT
2 ADET BIYOMETRIK RESIM
TUR PROGRAMI
UCAK VE OTEL REZ
ANTETLI KAGIDA DILEKCE
SSK ISE GIRIS FOTOKOPISI ONAYLI
SON 3 AYIN MAAS BORDROSU
 
SSK HIZMET DÖKÜMÜ SSK ONAYLISI
ODA KAYIT SURETI ASLI VE YENI TARIH
FALIYET BELGESI YENI TARIH VE ASLI
VERGİ LEVHASI
IMZA SURKUSU FOTOKOPISI
TICARI SICIL GAZETESI FOTOKOPISI
EMEKLI BELGESI FOTOKOPISI
SON 6 AYIN SAHSI BANKA HESAP DOKUMU KASELI IMZALI
VARSA GAYRIMENKUL FOTOKOPISI
KREDI KARTI EKSTRESI BANKADAN ONAYLI
 
Anahtar Kelimeler: N I C E TURU

İsminiz *
Başlık *
Yorumunuz *


harf daha yazabilirsiniz.
Onay Kodu:
Onay Kodu Doğrulama *