TURLAR \ Yurt Dışı Turları
Ankara Hareketli Benelüks, Paris Turu
 

 

 

 

 

 

 


Ankara Hareketli Benelüks, Paris Turu

 

 

1. Gün ANKARA - DÜSSELDORF – LÜKSEMBURG – PARIS

Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla 01.00’de buluşma. (Cumayı Perşembeye bağlayan gece) Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Sun Express Havayollarının XQ 1370 sefer sayılı uçuşu ile 03.15’de Düsseldorf’a uçuş. Yerel saat ile 06.05’de varış ve karşılanma. Özel otobüsümüz ile Lüksemburg’a hareket. Şehir turumuzda Petrus vadisini, eski şehir merkezini ve dar sokaklarını, şehir katedralini, Dükler sarayını görme imkânına sahip olacaksınız.  Tur sonrası Paris’e  Hareket. Varışın ardından şehir turu. Bu turumuzda Eiffel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon’un mezarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme.

2. Gün PARIS

Sabah kahvaltısı ve tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan Montmartre Ressamlar Tepesi ve Meydanı, tekne ile Sen Nehri gezisi ve Eiffel Kulesi turuna katılabilirler .Akşam arzu eden misafirlerimiz  düzenlenecek olan Paris by night turuna ve dünyaca ünlü Lido Show – Kabare Programına katılabilirler .

Eiffel Kulesi – Seine Nehri – Montmartre(Ressamlar Tepesi) – Sacre Coeur  (70 Euro) Paris’in ve Fransa’nın en ünlü simgesi haline gelmiş Eiffel Kulesi’nin ikinci katına çıkarak bu büyülü kenti yüksekten seyretmenin tadına varacaksınız. Turumuza Seine Nehri üzerinde 1 saatlik tekne turu ile devam edeceğiz. Cite ve St. Louis adaları etrafında tur atıp Paris’i ve köprülerini nehir üzerinde geçireceğimiz keyifli bir vakit bizleri bekliyor. Daha sonra Paris’in en eski mahallelerinden biri olan Montmartre’a gidiyoruz. Şehrin en güzel tepelerinden birine inşa edilmiş, Sacre Coeur Kilisesi ve onun hemen yanındaki, ressamlarıyla ünlü Tertre Meydanı. Bu farklı ve bohem havanın en güzel şekilde solunabilmesi içinse Fransız mutfağının en leziz örneklerini veren çok eski restorant ve kafeler bu bölgedeki gezimizi tamamlayacak.

Paris Gece Turu (20 Euro) Filmlere, resimlere, şarkılara, şiirlere konu olmuş aşkın kenti Paris’i  gece panoramik olarak görebilecek  Eyfel kulesindeki kısa ışık gösterisini izleyecek ve  tüm dünyanın en tanınmış caddesi Champs Elysees’de dolaşacaksınız. Işıkların kenti olarak da bilinen Paris’i tanımak için bu turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Lido de Show Paris (125 Euro)   ‘Geceleri Paris’te başkadır’ sözünü doğrulayan, dünyaca meşhur, nefes kesici Lido kabaresi sizleri unutulmaz anlar yasamaya çağırıyor! Bu gösteri sırasında mutluluğu arayan bir kadının yolculuğunu özel efektler, olağanüstü dekorlar, görkemli kostümler, periler âlemi ışıklar, değişik müzik ritimleri ve özel animasyonlar esliğinde seyredeceksiniz.

3. Gün PARIS

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan tam gün Disneyland turuna katılabilirler .

Disneyland Turu (Yetişkin 90 Euro / 02 – 12 Yaş 70 Euro) Her yaşa hitap eden aktiviteleri ile keyifli ve unutulmaz bir gün yaşama fırsatı. Masal sevenler, hız ve eğlence meraklıları, çocukluğunu tekrar yasamak isteyen veya hala çocuk olanlar; bu gezimiz tam size göre! Otelde alınacak sabah kahvaltısının sonra Disneyland’a hareket. 45 dakikalık keyifli ve manzaralı bir yolculuk sonrasında Disneyland’a varış. Gün içinde ana cadde üzerinde yapılan geçit törenlerini izleme fırsatı. Gün boyunca tüm aktiviteler de Disneyland da ücretsizdir.

4. Gün PARIS – BRÜKSEL

Sabah kahvaltısı ve özel otobüsümüz ile Brüksel’e hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergâh üzerinde düzenlenecek olan Bruges turuna katılabilirler. Tur bitiminde Brüksel’e hareket ve şehir turu. Turumuzda; Çin Çay evleri, Japon Mimarisi, Heysel Stadyumu, Borsa Binası, Atomyum (Atomik Sembol), Kral Albert Sarayı, Büyük Katedral Meydanı ve Balık Pazarı görülecek yerler arasındadır. (Çikolata ve dantel alışveriş imkanı) Tur bitimi otelimize transfer.

Bruges (Brugge) Turu (35 Euro) Batı Avrupa’nın 1. ve 2. Dünya savaşlarında en iyi korunmuş kenti olan Bruges, 1000 yıllık geçmişini size esintili aynı zamanda kanalları barındıran dar sokakları, köprüleri, tarihi yapıları ve meydanları ile yaşatacak. Kendinizi ortaçağda hissedeceğiniz bu kent Belçika’nın en çok ziyaret edilen şehri unvanını elinde bulundurmaktadır. Çikolata, bira ve dantel şehrin önde gelen meşhur hediyelik eşyalarından olup, şehre özgü birçok alternatif hediyeler sunmaktadır.

5. Gün BRÜKSEL – AMSTERDAM

Sabah kahvaltısı ve özel otobüsümüz ile Amsterdam’a hareket. Varışın ardından şehir turu. Turumuzda; Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı, tarihi tren istasyonu, Çiçek Market ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.

6. Gün AMSTERDAM

Sabah kahvaltısı ve tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan Volendam Balıkçılar Kasabası ve Marken Köyü turuna veya Büyük Hollanda turuna katılabilirler .

Volendam – Marken Turu (50 Euro) Eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’da liman bölgesinde geçirdiğimiz zamana doyamayacaksınız.. Ucuza hediyelik eşya alma ve limanda taze deniz ürünleri yeme fırsatı.  1955’e kadar karayolu bağlantısı olmayan ve bu sayede çok iyi korunan küçük bir ada olan Marken’i ziyaretimiz sırasında ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleme fırsatı bulacağız.

Büyük Hollanda (Grand Hollanda) Turu (80 Euro) Hollanda hakkında detaylı gezimiz sırasında; Resmi olarak başkent kabul edilen Den Haag(Lahey) ilk durağımız sonrasında sıra ile Yüksek Adalet Divanı, Parlamento, minyatür Hollanda(Madurodam) 16. yy da en zengin dönemini yaşamış kanallı Delft kenti veya Rotterdam şehri ve liman ı(Trafik yoğunluğuna göre bu iki kentten biri yapılabiliyor) , Scheveningen(Kuzey Denizi sahil kasabası) ve sizi 1880 yılına bir zaman yolculuğuna çıkaracak panorama müzesi görülecek yerler arasındadır.

7. Gün AMSTERDAM – KÖLN – DÜSSELDORF –  ANKARA

Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Panoramik Köln şehir turu için Köln e hareket. Gotik Katedrali, alışveriş caddeleri ve Rhein Nehri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Düsseldorf Havalimanına transfer ve Sun Express Havayollarının XQ 1371 sefer sayılı uçağı ile 20:55’de Ankara’ya uçuş ve 01.20’de Esenboğa Havalimanına varış.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Havalimanı vergileri

Sun Express Havayolları ile Ankara (Esb) – Düsseldorf -Ankara (Esb) parkurunda uçak bileti

3* Otellerde kategori otellerde oda kahvaltı konaklamalar

Alan/otel/alan transferleri

Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

Amsterdam, Brüksel, Paris, Lüksemburg, Köln’de panoramik şehir turları

Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize ücreti, servis bedeli ( 120 EURO )

Zorunlu sigorta ücreti (15 EURO)

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Müze ve ören yerleri girişleri

Rehber ve şoför tipleri.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Extra turlar min. 20 kişi oluştuğunda yapılacaktır. Rehberlerimiz gerekli gördükleri taktirde ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilirler. 03–12 Yaş Çocuklara extra turlarda % 50 indirim uygulanacaktır.

Acentemiz , havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır – kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
Acentemiz  kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Shengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirler arası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine  yönlendirilecektir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz  sorumlu tutulamaz.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.
Acentemiz  gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Acentemiz  misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Zorlayıcı Sebep (Force Majeure) haricinde erken rezervasyon ve kampanyalı turlarımızda isim değişikliği, iptal ve iade yapılamamaktadır.

Anahtar Kelimeler: Ankara Hareketli Benelüks   |  Paris Turu